Podsumowanie sezonu Juniorów Młodszych!

Nasza najstarsza drużyna w Akademii ma za sobą kolejny sezon, który zakończyła na 4 miejscu w ligowej tabeli.  Zapraszamy na podsumowanie sezonu w ich wykonaniu!

Statystyki zespołu w rozgrywkach ligowych:

🏆 Miejsce: 4/8

🅿 Punkty: 21

🟩 Mecze: 14

✅ Zwycięstwa: 7

🟦 Remisy: 0

❎ Porażki: 7

⚽ Bilans bramek: 39-44

▪ U siebie: 20-19

▪ Na wyjeździe: 19-25

20 sierpnia Juniorzy Młodsi zainaugurowali sezon meczem z Lechia Sędziszów Małopolski – junior młodszy, który zakończył się wynikiem 3:1 na naszą korzyść. Kolejne dwa mecze również można zaliczyć do udanych bo w pojedynku z Polonia Przemyśl oraz Wisłoka Dębica nasi Juniorzy zwyciężyli kolejno 4:2 i 7:0. W kolejce czwartej solidną lekcję gry naszym zawodnikom dali przyjezdni z Akademia Piłkarska Stal Łańcut zwyciężając aż 6:1. Kolejnym zderzeniem z trudnymi realiami rozgrywek ligowych był mecz z MKS Orzeł Przeworsk, rozgrywanym w miejscowości Studzian, zakończony wynikiem 2:4. W przedostatniej kolejce pierwszej rundy ulegliśmy na boisku w Dobrzechowie Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec 1:5. Rundę zakończyliśmy pewnym zwycięstwem z Brzozovia Brzozów – zespoły młodzieżowe. Jako że sezon w tych rozgrywkach trwa od sierpnia do listopada, to już tydzień później przystąpiliśmy do rundy rewanżowej. Na świetnym boisku w Sędziszowie Małopolskim biliśmy głową w mur, a bramka z pierwszej połowy dała zwycięstwo miejscowej Lechii. Później po emocjonującym meczu i niesamowitej końcówce wróciliśmy do Strzyżowa z 3 punktami z Przemyśla, gdzie pokonaliśmy Polonię wynikiem 3:2. Kolejny mecz zagraliśmy 2 tygodnie później bo z rozgrywek wycofała się Wisłoka Dębica. Jeśli pierwszy mecz ze Stalą Łańcut można nazwać solidną lekcją, to ta z Łańcuta była jeszcze solidniejsza bo przegraliśmy aż 10:1. W meczu domowym z Orłem Przeworsk popełniając masę niewymuszonych błędów przegraliśmy tym razem 1:5. W przedostatniej kolejce Stal Mielec na boisku ze sztuczną nawierzchnią strzeliła nam 8 bramek, tracąc przy tym 1 (która swoją drogą dała nam w tym meczu prowadzenie). Ostatni mecz zakończył się wynikiem 7:0 na korzyść naszych Juniorów w pojedynku z Brzozovią. Sezon zakończyliśmy na 4 miejscu, a to pozwoliło nam zachować miejsce w Grupie C w nadchodzącym sezonie.

🗣 Kilka słów od trenera Macieja Mroczki:

„Pierwszy z „mini sezonów”, w tym dużym sezonie 2022/23 oceniam w skali szkolnej na 4-. Nie będę ukrywać, że głównym celem pracy całego sztabu jest rozwój indywidualny zawodników. Chcieliśmy, żeby drużyna na boisku miała swój styl oparty na posiadaniu piłki i żeby w grze była proaktywna. Nie zawsze jednak było to proste, co mnie bardzo cieszy, bo mogliśmy w warunkach meczowych funkcjonować chociażby w obronie niskiej. Nie ustrzegliśmy się wielu błędów indywidualnych czy grupowych ale każdy z nich konsekwentnie wyłapywaliśmy i analizowaliśmy co jest podstawą do nauki na własnych błędach. Mając na uwadze to, że z 28 zawodników tylko 4 urodziło się w roku 2006, a pozostali to chłopcy z roczników 2007 i 2008, jestem zadowolony i z optymizmem patrzę w przyszłość. O skuteczności zestawiania zawodników do rywalizacji w trudniejszych warunkach (ze starszymi chłopcami) jest fakt, że Ci sami chłopcy grając później ze swoimi rówieśnikami, na boisku wiodą prym. Dziękuje działaczom PKS Korona Dobrzechów za udostepnienie obiektu, dziękuję rodzicom za współpracę i zawodnikom za zaangażowanie.”

Kadra drużyny w rundzie jesiennej 2022/23:

Bartosz Drążek, Kacper Stogiera, Wojciech Mnich, Maksymilian Błażej, Patryk Bieryło, Szymon Domaradzki, Krystian Futoma, Adam Jaksan, Filip Lecnar, Tymoteusz Lisak, Kacper Łukaszek, Bartosz Matera, Krystian Matłosz, Kacper Mazur, Mikołaj Paszek, Paweł Puc, Szymon Ruszała, Kacper Salamon, Miłosz Sanecki, Gracjan Szaro, Bartłomiej Szetela, Michał Szetela, Konrad Wawrzonek, Kamil Wilk, Kacper Włodyka, Maksym Wnęk, Michał Wnęk, Dawid Złotek

Trenerzy: Maciej Mroczka, Michał Durek, Michał Mroczka, Jakub Mazur, Damian Niewieściuch

Kierownik drużyny: Grzegorz Pasternak