Wyniki meczów ligowych drużyn Akademii (20.10-23.10)!

Podczas minionego tygodnia zawodnicy z Akademii rozegrali kolejne ważne spotkania. Zapraszamy do relacji z tych meczów!

Trampkarze

9 Kolejka

Szkółka Piłkarska Grunwald Budziwój 🆚 Wisłok Strzyżów 2:6 (2:3)

Bramki: Gracjan Szaro , Bartosz Matera , Konrad Wawrzonek

Relacja: W środku tygodnia zagraliśmy zaległy mecz ligowy z Grunwaldem Budziwój. Mecz od początku stał na wysokim poziomie, jeśli chodzi o walkę, zaangażowanie i organizacje gry obu drużyn. W pierwszej połowie padło aż 5 bramek i wynik do przerwy wynosił 2-3. Po przerwie już nie dopuściliśmy do utraty gola a do swojego konta dopisaliśmy kolejne bramki i mecz zakończył się wynikiem 2-6. Niezwykłej urody bramki w tym meczu można nagrodzić 3 zawodników: Gracjana Szaro, Bartka Materę oraz Konrada Wawrzonka, którzy zdobyli bramki po pięknych strzałach z zza pola karnego.

12 Kolejka

Wisłok Strzyżów 🆚 LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 5:0 (2:0)

Bramki: Gracjan Szaro , Igor Kmon , Michał Wnęk , Maksymilian Błażej

Relacja: Dwa dni po ostatnim meczu z Budziwojem zagraliśmy kolejny mecz ligowy z drużyną z Grodziszczanki. Mecz od początku układał się pod nasze dyktando poprzez realizowanie założeń, potrafiliśmy w pełni zdominować przeciwnika, co przełożyło się na ładną dla oka grę jak i również wynik. Cieszy fakt że po raz pierwszy w tym sezonie udało się zagrać kompletny mecz zarówno w aspekcie ataku jak i obrony co poskutkowało wynikiem 5-0.

Wisłok Strzyżów II 🆚 KS Tempo Cmolas 9:1 (5:0)

Bramki: Filip Ziobro , Xavier Gajecki , Robert Górnicki , Aleksander Ożóg , Filip Leśniak

Relacja: W tą sobotę nasza drużyna podejmowała ostatnią drużynę w lidze, czyli Tempo Cmolas. Do kadry po raz pierwszy zostali powołani młodzicy z rocznika 2011, czyli Filip Leśniak i Adam Tomaka, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie. Wynik meczu to 9 do 1 dla nas a ostatnia bramka to piękny strzał z dystansu właśnie naszego debiutanta Filipa Leśniaka. Gratulujemy debiutu w drużynie trampkarzy!

Juniorzy Młodsi

Wisłok Strzyżów 🆚 MKS Orzeł Przeworsk 1:5 (0:3)

Bramka: Bartłomiej Szetela

Relacja: Po ciężkim meczu ze Stalą Łańcut nasi Juniorzy mierzyli się z Orłem Przeworsk. Gra naszego zespołu mogła napawać optymizmem. Chęć otwierania gry krótkimi podaniami i kontrola boiskowych wydarzeń ni jak miała się jednak do wyniku po 45 minutach czyli 0:3. Goście doszczętnie wykorzystali błędy indywidualne i praktycznie rozstrzygnęli mecz jeszcze w pierwszej połowie. Druga wyglądała niemalże bliźniaczo do pierwszej. To my próbowaliśmy konstruować akcje i dobrze to wychodziło dzięki sporej ruchliwości zawodników. Bramkę na 1:3 strzelił Bartłomiej Szetela ale brakowało konkretów pod bramką przeciwnika żeby zdobyć gola kontaktowego. Niestety rywale znów wykorzystali błędy indywidualne i strzelili jeszcze dwie bramki. „Przegraliśmy 1:5 ale jestem bardzo zadowolony z tego jak graliśmy w piłkę. Drużyna skonstruowana jest głównie z zawodników z rocznika 2007 i 2008 czyli takich, którzy będą stanowili jej trzon przez jeszcze półtora roku. Będę jednak od swoich zawodników wymagał większej odpowiedzialności i koncentracji, szczególnie pod własną bramką bo za chwilę czeka ich piłka seniorska, a tam takie błędy mogą decydować o losach całych rozgrywek. W piłce młodzieżowej najlepiej jednak uczuć się na własnych błędach i wierzę że moi zawodnicy wyciągną odpowiednie wnioski” – podsumował trener Maciej Mroczka.