Wyniki meczów ligowych drużyn Akademii (15.10-16.10)!

Oj działo się w ubiegły weekend! Bilans? 2 zwycięstwa, 2 porażki i kolejne cenne doświadczenia naszych zawodników!

▶️Młodzicy ◀

Akademia Piłkarska Głogovia 🆚 Wisłok Strzyżów 1:4 (0:0)

Bramki: Gabriel Szaro ⚽⚽, Krystian Wilk ⚽, Patryk Rak ⚽

Relacja: W siódmym meczu ligowym mierzyliśmy się z AP Głogovia. W pierwszej połowie pomimo dobrej gry i dobrej realizacji założeń nie udało się strzelić bramki. To zmieniło się tuż po przerwie, kiedy to pod samą bramką przeciwnika piłkę odebrał Krystian Wilk i umieścił piłkę w bramce. Bramka numer 2 i 3 była autorstwem Gabriela Szaro. Szczególnej urody była jego druga bramka, kiedy to po strzale z ponad 20 metrów piłka trafiła w samo okienko. Przeciwnicy zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem, a wynik meczu ustalił Patryk Rak. W ocenie trenera Mroczki był to jeden z lepszych meczów drużyny w tym sezonie jeśli chodzi o podejmowane na boisku decyzje! Brawo!

___________________________

▶️ Trampkarze ◀

Stal Stalowa Wola II 🆚 Wisłok Strzyżów 7:3 (1:2)

Bramki: Michał Wnęk ⚽, Kacper Salamon ⚽⚽

Relacja: W ten weekend udaliśmy się na mecz do Stalowej Woli. Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Prowadziliśmy grę, co skutkowało dwiema zdobytymi bramkami. Przeciwnik zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2 do 1 dla naszej drużyny. Druga połowa to kilka zmian w drużynie gospodarzy, co odmieniło obraz gry diametralnie. Stal w drugiej połowie zdobywała bramki seryjnie, a nam udało się odpowiedzieć tylko jednym trafieniem pod koniec meczu.

Wisłok Strzyżów II 🆚 Akademia Piłkarska Bratek Bratkowice 2:1 (1:0)

Bramki: Igor Kmon ⚽⚽

Relacja: W 7 kolejce ligi okręgowej trampkarza zmierzyliśmy się z drużyną z Bratkowic. Mecz rozpoczęliśmy udanie i już w 8 minucie prowadziliśmy za sprawą bramki Igora Kmona, który najpierw wywalczył rzut karny, a następnie pewnie go wykorzystał. Podrażniona drużyna gości starała się raz za razem atakować i stwarzała groźne sytuacje, lecz świetnie dysponowany w tym meczu był bramkarz Maksymilian Moskwa.  Po wielu atakach gości, które nie przyniosły bramek, to my byliśmy konkretniejsi i w 70 minucie Igor Kmon po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Drużyna gości odpowiedziała w końcówce jedną bramką i mecz zakończył się wynikiem 2-1.

▶️ Juniorzy Młodsi ◀

Akademia Piłkarska Stal Łańcut 🆚 Wisłok Strzyżów 10:1 (7:0)

Bramka: Adam Jaksan ⚽

Relacja: Pełni nadziei udaliśmy się w niedzielę do Łańcuta na mecz liderem rozgrywek. Niestety od początku meczu brakowało w naszych szeregach determinacji w walce o każdą piłkę, a to była woda na młyn dla gospodarzy, którzy z łatwością wygrywali pojedynki 1×1 w ataku. Drużyna nie do końca realizowała założenia i po 45 minutach przegrywała aż 0:7. Po przerwie Nasi Juniorzy wyglądali zupełnie inaczej. I choć Stal zdobyła jeszcze 3 bramki (w tym 2 po stałych fragmentach gry), to chłopcy totalnie zapomnieli o pierwszej połowie (grze i wyniku). Była walka o każdą piłkę, było kilka ciekawych akcji i mnóstwo otwarć gry od własnej bramki, co było całkiem trudne wobec dobrego wysokiego pressingu gości. Bramkę honorową zdobył Adam Jaksan, który pomimo gorszych warunków fizycznych od swoich kolegów nie poddaje się i z wielką pasją podchodzi do treningów oraz meczów. Na pochwałę zasługują również wszyscy chłopcy z rocznika 2008, którzy rywalizowali z 2 lata starszymi kolegami i pokazali się z bardzo dobrej strony. Drużynie Stali gratulujemy.