Podsumowanie rundy jesiennej Młodzików!

Kilka tygodni temu zakończyła się runda jesienna rozgrywek ligowych 2022/23 z udziałem naszych Młodzików. Drużyna zapewniła sobie dobrą grą wysokie drugie miejsce. Zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej!

Statystyki zespołu w rozgrywkach ligowych:

🏆 Miejsce: 2/10

🅿 Punkty: 22

🟩 Mecze: 9

Zwycięstwa: 7

🟦 Remisy: 1

Porażki: 1

Bilans bramek: 40-11

U siebie: 29-2

Na wyjeździe: 11-9

Nasi Młodzicy zmagania ligowe rozpoczęli 3 września meczem z sąsiadem zza miedzy – Szkółka Piłkarska Diament Pstrągowa. Drużyna wykonała zadanie i zwyciężyła 5:1. Tydzień później grać mieliśmy z KS Dzikowiec ale goście do Dobrzechowa przyjechali bez dokumentów tożsamości i sędzia nie dopuścił do meczu. W trzeciej kolejce udaliśmy się do Tyczyna, gdzie zremisowaliśmy 1:1 z Szkółka Piłkarska MKS STRUG TYCZYN. W następnym meczu mocno podreperowaliśmy bilans bramkowy wygrywając aż 14:1 z Akademia Piłkarska Bratek Bratkowice. To uśpiło jednak naszą czujność i w połączeniu z błotnistym boiskiem sprawiło, że nie potrafiliśmy grać jak dotychczas i przegraliśmy aż 1:6 z Szkółka Piłkarska Grunwald Budziwój. W meczu z Akademia Piłkarska Młode Wilki drużyna zrehabilitowała się za wysoką porażkę i wygrała 7:0. W siódmej kolejce udaliśmy się do Bud Głogowskich, gdzie wygraliśmy z Akademia Piłkarska Głogovia po bardzo dobrym meczu. Na koniec mierzyliśmy się kolejno z Akademia Piłkarska ZIOMKI i KS Raniżovia Raniżów – czyli drużynami, które znajdowały się w górnej części tabeli. Oba te mecze nasi piłkarze wygrali (2:0 i 3:1) i rozgrywki ligowe zakończyli na miejscu drugim.

🗣 Kilka słów od trenera Macieja Mroczki:

„Przede wszystkim na wstępie chciałbym podziękować drużynie PKS Korona Dobrzechów, a w szczególności Panom: Stanisław Kępa, Piotr Ścibior, Marcin Brud i Mariusz Kępa za możliwość trenowania i grania meczów w Dobrzechowie na stadionie Korony. Rundę jesienną oceniam w skali szkolnej na 5 z minusem. Przede wszystkim w każdym meczu byliśmy drużyną proaktywną bo tak trenujemy na co dzień – zawodnik naszej drużyny nie mając piłki, chce jak najszybciej ją odebrać. Zależało nam na tym, żeby zawodnicy rozumieli grę i podejmowali jak najwięcej trafnych decyzji. Co prawda kwadratowe boisko prowokuje do podań wszerz, natomiast my chcieliśmy, żeby nasi zawodnicy zdobywali przestrzeń czy to prowadzeniem piłki czy podaniami. Bardzo cieszę się, że stanowimy niesamowity kolektyw i że zawodnicy są mega zaangażowani w dodatkową pracę poza treningami i życie drużyny. Życzyłbym każdemu trenerowi tak świetnej i zgranej ekipy. Na koniec bardzo dziękuję Rodzicom, z którymi współpraca jest dla Nas trenerów totalnie bezproblemowa – to również dzięki Państwu dzieciaki mogą pielęgnować swoją pasję do piłki nożnej i to Państwo stanęli na wysokości zadania dowożąc swoje pociechy na stadion w Dobrzechowie! Chapeau bas!”

Kadra drużyny w rundzie jesiennej 2022/23:

Filip Szczygieł, Aleksander Haber, Patryk Fortuna, Kacper Łobaza, Radosław Machoś, Szymon Matera, Szymon Włodyka, Jan Broda, Mikołaj Galej, Patryk Rak, Alan Błażejowski, Michał Miązek, Mateusz Wójcik, Sebastian Zarucki, Adrian Irzyk, Kamil Tobiasz, Krystian Wilk, Adam Tomaka, Krzysztof Pietyszuk, Kornel Zimny, Piotr Ziobro, Szymon Piwko, Filip Leśniak, Oskar Maraj, Leon Jakubasz, Kajetan Galej, Maciej Ziemba, Oskar Dziok, Jakub Strzępek, Gabriel Szaro, Julian Szaro, Filip Kudła, Fabian Pokrywka, Szymon Filip, Tomasz Gadamski, Franciszek Pasek, Mikołaj Bogusz

Trenerzy: Maciej Mroczka, Damian Niewieściuch, Michał Mroczka, Jakub Mazur

Kierownik drużyny: Grzegorz Pasternak