Wyniki meczów ligowych drużyn Akademii!

Remisem Juniorów oraz porażką Trampkarzy zawodnicy Akademii rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej. Zapraszamy do relacji z tych spotkań!

▶️Trampkarze◀️

Wisłok Strzyżów 🆚 Akademia Piłkarska ZIOMKI  2:6 (1:4)

Bramki: Patryk Sobkowicz ⚽, Kacper Mazur ⚽

Relacja: W pierwszej kolejce po awansie w lidze wyższej mierzyliśmy się z drużyną Ziomków Rzeszów w roli gospodarza na stadionie w Wysokiej Strzyżowskiej. Mecz od początku był bardzo otwarty i obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki. Konkretniejsi w działaniach w odbiorze piłki, wysokim pressingu i finalizacji akcji okazali się goście i to oni po zakończonym gwizdku mogli cieszyć się z udanej inauguracji sezonu.

▶️ Juniorzy Młodsi ◀️

Akademia Piłkarska Sanok  🆚 Wisłok Strzyżów 4:4 (2:3)

Bramki: Krystian Futoma ⚽⚽, Dawid Złotek ⚽, Szymon Ruszała ⚽

Relacja: Po kilku miesiącach przerwy od ligowego grania przyszedł czas na powrót do rozgrywek! Do Sanoka udaliśmy się w dobrych nastrojach z bojowym nastawieniem. To od samego początku było widać na boisku. Wygrywaliśmy bardzo dużo pojedynków, skutecznie tworzyliśmy na boisku przewagi i bardzo dobrze wyglądaliśmy w kontrpressingu. Dzięki temu prowadziliśmy 2:0 po bramkach Krystiana Futomy i Dawida Złotka. Niestety później przytrafił się błąd w wyprowadzaniu piłki i rywal złapał kontakt. Odpowiedzieliśmy bramką na 3:1 Krystiana Futomy po czym znów straciliśmy bramkę po błędzie w wyprowadzaniu piłki. Po przerwie pomimo tego że w ataku nie graliśmy już tak dobrze jak w pierwszej połowie, to bardzo dobrze zniwelowaliśmy atuty przeciwnika i po bramce Szymona Ruszały prowadziliśmy 4:2. W 90 minucie błąd w wyprowadzaniu piłki zaowocował rzutem karnym dla przeciwnika, a minutę później było już 4:4. Koniec końców do Strzyżowa wróciliśmy z 1 punktem. Pozostaje wielki niedosyt ale i doskonała nauka na przyszłość. Dziękujemy przeciwnikom za mecz!