Wyniki meczów ligowych drużyn Akademii (27.10-30.10)!

Trzy zwycięstwa zanotowali piłkarze Akademii w ubiegłym tygodniu. Relacje ze wszystkich spotkań znajdują się poniżej!

️Młodzicy

8 kolejka

Wisłok Strzyżów 🆚 Zimowit Rzeszów 2:0 (1:0)

Bramki: Szymon Piwko , Gabriel Szaro

Relacja: Końcówka rozgrywek ligowych przyniosła Nam dwa mecze oraz trening w 3 dni. W pierwszym meczu mierzyliśmy się z Ziomkami Rzeszów grającymi jako Zimowit. Nasza drużyna cechowała się chęcią odbioru piłki w każdym miejscu na boisku i kolejny raz przyniosło to efekt, bo po niedokładnym wprowadzeniu piłki przez bramkarza gości piłkę przejął Gabriel Szaro i pewnie umieścił piłkę w siatce. Bramkę na 2:0 w drugiej połowie zdobył Szymon Piwko i zasłużenie zwyciężyliśmy w tym meczu. To już kolejny mecz w którym wygrywamy bardzo dużo pojedynków 1×1 w ataku i obronie i chcemy jak najczęściej być w posiadaniu piłki!

9 kolejka

Wisłok Strzyżów 🆚 KS Raniżovia Raniżów 3:1 (0:1)

Bramki: Szymon Matera , Szymon Piwko , Patryk Rak

Relacja: Po piątkowym treningu w sobotę mierzyliśmy się z Raniżovią Raniżów czyli drużyną, która zgromadziła dokładnie tyle samo punktów co nasza. Oczywiście był to idealny moment do tego, by w warunkach meczowych zagrać zgodnie z zasadami, które poznają zawodnicy w czasie jednostek treningowych. Chociaż to my prowadziliśmy grę i wypracowaliśmy sobie całą masę sytuacji bramkowych, to po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1. W działaniach zawodników widać było jednak ogromne zaangażowanie i chęć zmiany rezultatu, zatem kilka korekt w przerwie meczu ze strony trenerów i zwrócenia uwagi na detale wystarczyło, żeby drużyna z równie wielką pasją grała w drugiej połowie. Do wyrównania doprowadził kapitan drużyny Szymon Matera, po kolejnym już w tym sezonie odbiorze piłki na połowie przeciwnika. Kilka minut później bramkę strzelił Szymon Piwko, a mecz zamknął Patryk Rak po świetnej akcji Filipa Kudły i Radosława Machosia. Tym samym w bardzo dobrym stylu sprawiamy, że zimę spędzimy na pozycji wicelidera rozgrywek, a co o wiele bardziej istotne – drużyna stanowi niesamowity kolektyw, a zawodnicy jak gąbki chłoną wiedzę przekazywaną przez trenerów. Brawo Chłopcy!

️ Trampkarze

Wisłok Strzyżów 🆚 Lechia Sędziszów Małopolski 6:3 (5:0)

Bramki: Michał Wnęk ⚽⚽⚽⚽, Oskar Majocha , Kacper Mazur

Relacja: W przedostatniej kolejce zmierzyliśmy się w roli gospodarza z drużyną Lechii Sędziszów. Mecz od samego początku ułożył się dla nas bardzo dobrze, już w pierwszych minutach spotkania po pięknych uderzeniach Majochy i Mazura. Kolejne bramki były efektem bardzo dużej przewagi i realizacji założeń. Bardzo skuteczny w pierwszej połowie był Michał Wnęk który do przerwy wpisał się trzykrotnie na listę strzelców. W drugiej połowie meczu to jednak goście okazali się skuteczniejsi w szczególności po stałych fragmentach po których trzykrotnie zdobyli bramki, a po naszej stronie padła kolejna bramka Wnęka i mecz zakończył się wynikiem 6-3.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie II 🆚 Wisłok Strzyżów II 6:1 (2:0)

Bramka: Bartek Strzępek

Relacja: Na ostatnia kolejkę udaliśmy się do Nowej Wsi na mecz z SMS Rzeszów. Mecz od początku był bardzo wyrównany, każdy z zespołów miał swoje okazje do zdobycia bramki, ale to gospodarze byli konkretniejsi w swoich poczynaniach i na przerwę schodziliśmy z dwubramkową stratą. Po zmianie stron nasz zespół ruszył mocno do ataku co zaowocowało bramką kontaktową. Kilkukrotnie zagroziliśmy bramce gospodarzy, ale nic nie wpadało do siatki, za to przeciwnicy odpowiedzieli kilkoma szybkimi kontrami i wynik na koniec wyglądał bardzo niekorzystnie, patrząc na przebieg całego spotkania, mianowicie wynosił on 6 do 1 dla gospodarzy. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartek Strzępek.

️Juniorzy Młodsi

Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec 🆚 Wisłok Strzyżów 8:1 (3:1)

Bramka: Tymoteusz Lisak

Relacja: Lepiej sobotni mecze ze Stalą Mielec nie mógł się dla Nas zacząć. Już w 2 minucie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą dobrej akcji zespołu i strzale Tymoteusza Lisaka. Z każdą minutą gospodarze byli bardziej zdeterminowani do strzelenia bramki i to im się udało po błędzie w defensywie naszego zawodnika. Mimo dobrej postawy zespołu to Stal dominowała i przed przerwą zdobyła jeszcze 2 bramki. Po przerwie zupełnie nie przypominaliśmy drużyny z pierwszych 45 minut i straciliśmy aż 5 bramek. Przeciwnicy byli lepsi i skuteczniejsi w swoich działaniach co tylko pokazuje jak wiele pracy jest przed naszymi zawodnikami w których drzemie spory potencjał. Do jego wydobycia trzeba jednak sumienności, zaangażowania i przede wszystkim chęci. Mamy nadzieję że ten mecz obudzi te cechy w naszych Juniorach.